سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / شهرداری کم از شهریاری نیست – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

شهرداری کم از شهریاری نیست – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

غلامرضا فدایی در روزنامه آرمان نوشت: پس از 12 سال و با گذر از پیچ و خم‌های فراوان شایعات و تصمیم‌گیری سرانجام سکان اداره شهر تهران به دست ناخدای دیگری افتاد
اینکه شهردار جدید در علم ریاضی متبحر است و در ادوار گوناگون در مسند وزارت آموزش و پرورش و آموزش عالی سکاندار بوده است انتظاراتی را برای مردم ایجاد می‌کند. شهردار جدید با آنکه خود در رأس دو وزارت آموزشی و فرهنگی مهم کشور و نیز تور لحظه آخری خارجی میراث فرهنگی بوده است قطعا در ایجاد ارتباط نهادهای آموزشی با مسائل شهری به صورت علمی تلاش خواهد کرد.

شهردار تهران حتما می‌داند که با گران کردن شهر که برنامه یکی از شهرداران گذشته بود، نمی‌توان از مهاجرت مردم بینوا و بیکار و بعضا افراد فرصت‌طلب جلوگیری کرد. بلکه اگر به کار و شغل در مناطق محروم رسیدگی شد می‌توان از مهاجرت جلوگیری کرد و از ورود ماشین‌های پلاک شهرستان‌ها جلوگیری تور ارزان استرالیا کرد.

شهردار تهران می‌تواند از شهردار قبلی که می‌خواست مشکل ترافیک و محیط‌زیست را حل کند کمک بگیرد تا چنانچه طرحی اجرایی و عملیاتی دارد، هر چه زودتر این مشکل حل شود که دیگر تهران شهر زندگی نیست و شهر ماشین و دود و آلودگی و هدر رفتن عمر است!

شهردار تهران می‌تواند مدعی باشد که بودجه‌ای که اخیرا برای ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق محروم اختصاص یافت چگونه هزینه شد و کجا اثرش قیمت تور اسپانیا را نشان داد و آیا این تأثیر ماندگار و پایدار و یا موقتی و دور ریختن سرمایه است و باز روز از نو و روزی از نو!

اینکه شهردار با عدم پذیرش بسیاری از مسئولیت‌ها به دلایل گوناگون اینک قبراق و شادان همچون جوانان کمر همت را برای اصلاح امور شهر بسته است را باید به فال نیک گرفت که خدمت به مردم این‌چنین روحیه او را جوان و عشق به کار او را شادمان می‌کند.

من در بعضی کشورها شاهد این بوده‌ام تور ارزان آلمان که پروژه‌های شهری در یک جا متمرکز می‌شوند و بر اساس لیاقت و توانایی‌ها و نه رانت، به دانشگاه‌ها و یا موسسات پژوهشی برای انجام تحقیقات واگذار می‌شوند. البته ممکن است هم اکنون هم این کار به صورت جسته و گریخته انجام شود ولی هنوز نهادینه نشده و از رانت و رفیق‌بازی بی‌نصیب نیست.

شهردار حتما به فضای شهری توجه می‌کند و این بی‌قوارگی شهری را سامان می‌دهد و اگر نمی‌شود این ساختمان‌های تور برزیل نوروز 97 بی‌قواره که شائبه رانت در آن بسیار قوی است را تخریب کرد، دست کم از مجوز دادن‌های تازه اجتناب کند.

او می‌تواند با پیوند درست میان دانشگاه‌ها و پروژه‌های شهری از تولید این همه پایان‌نامه و رساله‌های بی‌خاصیت جلوگیری کند و همه را تبدیل به پروژه‌های فعال نماید. شهردار جدید با توجه به سابقه مدیریت آموزشی و پرورشی خود باید به مساله آموزش به صورت عام در سطح جامعه و آموزش‌های قیمت تور مراکش خاص در وزارتخانه‌های مرتبط یا سازمان‌های مسئول توجه ویژه کند که حاصل آن به شهر و اداره شهر بر می‌گردد و شهرداری باید از آن حمایت ویژه کند.

اگر از رانت سخن می‌رود و یا اگر شنیده می‌شود که افرادی از موقعیت خود سوء استفاده کرده یا بی‌واسطه به بهره‌برداری مشغولند، یک سر آن به شهرداری برمی‌گردد. شهرداری می‌تواند با تصمیمات خود افرادی را یکشبه میلیاردر و افرادی را به خاک سیاه بنشاند.

همچنان‌ تور بالی نوروز 97 که ریاست شورای شهر تهران هم از مهندسی به مهندس دیگر با اختلاف سنی تقریبا بر عکس شهرداران جابه‌جا شده است. تهران یکی از پر مساله‌ترین شهرهاست و امیدوارم با این تغییر مدیریت اوضاع شهر سامان یابد.

نگاه جامع الاطراف و بی‌غرض شهرداران مناطق تا برسد به بخشیاران بسیار کارساز است و اینک که شهردار لباس کار و نه سیاست به تن کرده، باید زیرمجموعه‌های وی هم چنین باشند و امید تور اسپانیا اینکه تا باد، چنین بادا! و سرانجام گفتنی اینکه شهرداری کم از شهریاری نیست. شهردار می‌تواند با کمک افراد صالح سبک زندگی و الگوی مصرف را بهینه کند، اگر بخواهد.

غلامرضا فدایی در روزنامه آرمان نوشت: پس از 12 سال و با گذر از پیچ و خم‌های فراوان شایعات و تصمیم‌گیری سرانجام سکان اداره شهر تهران به دست ناخدای دیگری افتاد. به تعبیر دیگر سکان این کشتی عظیم از دست سرداری جوان و پر انرژی به تعمیر گوشی دست کهنسالی با تجربه که در حوزه‌های نظری و علمی کار کرده است قرار گرفت.

درباره ی back118

همچنین ببینید

تجلیل ملکه الیزابت از بازیگران مطرح سینما – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس: اما تامپسون، کایرا نایتلی و تام هاردی بازیگران بریتانیایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *