سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / جوان: روحانی در برخورد با شریعتمداری به لایک بسنده نکند – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

جوان: روحانی در برخورد با شریعتمداری به لایک بسنده نکند – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

روزنامه اصولگرای جوان در یادداشتی از نمایندگان مجلس و روحانی در نحوه برخورد وزرای کابینه به شدت انتقاد کرد.

این روزنامه نوشت: ۱۸۵ نماینده مجلس هفته گذشته به رئیس جمهور نامه نوشتند و خواستار ترمیم کابینه شدند

مجلس و ریاست جمهوری باید توجه داشته باشند که برکناری وزرا یا معاونین رئیس جمهور، گرچه از اختیارات آنان است، ولی وقتی دلیل آن عملکرد نامناسب وزرا است، این برکناری صرفاً اختیار نیست و وظیفه آنان نیز هست و اگر در انجام وظیفه خود کوتاهی کنند، سوگندی را که خورده‌اند، زیر پا گذاشته‌اند.

این فقط مجلس نیست که در ترمیم کابینه ملاحظاتی غیر از منافع ملی را لحاظ می‌کند. شخص رئیس جمهور هم که از اختیار کامل برای عزل وزرا و معاونان خود و زمینه‌سازی برای ترمیم کابینه برخوردار است، ترجیح می‌دهد فعلاً به این موضوع ورود نکند و به جای آن دلخوری‌هایش از برخی وزرا کم‌کم عمومی شود.

یعنی نمی‌خواهند هزینه استیضاح و برکناری وزرا را متحمل شوند. این ۱۸۵ نفر اکثریت مجلسی هستند که چندی پیش به استیضاح و برکناری سه وزیر دولت روحانی پاسخ منفی و اجازه دادند همچنان آن وزرا به کار خود ادامه دهند. امضا فروشی‌ها و رانت‌ها و وعده وعید‌ها پای ثابت شبهات پیرامون طرح سؤال یا استیضاح وزراست. مجلس نشان داده به دلیل پاره‌ای ملاحظات جناحی یا منطقه‌ای یا حتی شخصی علاقه ندارد از قدرت خود برای برکناری وزرا و زمینه‌سازی برای ترمیم کابینه استفاده کند.

روزنامه اصولگرای جوان در یادداشتی از نمایندگان مجلس و روحانی در نحوه برخورد وزرای کابینه به شدت انتقاد کرد.

آیا رئیس جمهور هم همچون مجلس نمی‌خواهد هزینه عزل اعضای عالی‌رتبه دولتش و ترمیم کابینه را بدهد؟ روحانی وقتی از وزیری ناراضی است، به جای لایک به توئیت وزیر دیگر علیه او، آیا شایسته‌تر نیست از اختیارات قانونی خود بهره ببرد؟!

این روزنامه نوشت: ۱۸۵ نماینده مجلس هفته گذشته به رئیس جمهور نامه نوشتند و خواستار ترمیم کابینه شدند. ۱۸۵ نماینده یعنی اکثریت، یعنی همین افراد اگر واقعاً اعتقاد به ترمیم کابینه داشته باشند، می‌توانند وزرای مورد انتقاد را برکنار کنند و برای تغییر برخی معاونان به رئیس جمهور تذکر بدهند و با ابزار نظارتی خود، تا حد زیادی ترمیم کابینه را انجام دهند. اما ترجیح داده‌اند به نوشتن نامه به حسن روحانی بسنده کنند.

درباره ی back118

همچنین ببینید

قراب: جواب نامه باشگاه استقلال چه شد؟ + انهدام ۵ تونل داعش در عراق – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

مهر: جواد قراب در گفت‌وگو با سایت باشگاه استقلال در واکنش به تصمیم سازمان لیگ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *