سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / توانیر: مردم مصرف برق را مدیریت کنند – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

توانیر: مردم مصرف برق را مدیریت کنند – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

خبرگزاری صدا و سیما: محمودرضا حقی‌فام با اشاره به افزایش وزنی دما (میانگین سه شهر اهواز، تهران و تبریز) در کشور در روزهای اخیر گفت: بر اساس پیش بینی میزان تولید و مصرف، برنامه احتمالی خاموشی های روز آینده به دیسپاچینگ مراکز توزیع برق اعلام می شود و این مراکز مجازند در صورتیکه مصرف، افزایش یابد خاموشی را اعمال کنند
حقی فام همچنین از مردم خواست با مدیریت مصرف و کاهش مصرف روشنایی و استفاده متناوب از کولر در ساعات اوج مصرف، از خاموشی جلوگیری کنند.

خبرگزاری صدا و سیما: محمودرضا حقی‌فام با اشاره به افزایش وزنی دما (میانگین سه شهر اهواز، تهران و تبریز) در کشور در روزهای اخیر گفت: بر اساس پیش بینی میزان تولید و مصرف، برنامه احتمالی خاموشی های روز آینده به دیسپاچینگ مراکز توزیع برق اعلام می شود و این مراکز مجازند در صورتیکه مصرف، افزایش یابد خاموشی را اعمال کنند.

حقی فام تصریح کرد: در چنین شرایطی دو راه پیش روی ماست؛ یکی اینکه با حداکثر ظرفیت شبکه کار کنیم که اگر واحدی خراب و از مدار خارج شود، خاموشی های گسترده رخ خواهد داد و یا اینکه با مدیریت مصرف، میزان رزرو سیستم را به پایداری برسانیم.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر افزود: برنامه ای به عنوان خاموشی منطقه خاصی وجود ندارد و اگر برق منطقه ای بتواند توازن مصرف خود را با توجه به مصرف صنعتی، کشاورزی و خانگی مدیریت کند خاموشی اعمال نمی شود.

معاون توزیع توانیر تصریح کرد: با محاسبه مقداری احتمالات، میزان مصرف به مدیریت های برق منطقه ای اعلام می شود و بسته به مصرف منطقه، امکان اعمال خاموشی و مدیریت مصرف وجود دارد.

وی افزود: خوشبختانه امروز قدری از دمای وزنی کشور کاسته شده و امیدواریم با همکاری مردم، در هفته های آینده خاموشی نداشته باشیم.

وی همچنین در خصوص تدابیر انجام شده برای کاهش برق بخشهای دیگر در اوج مصرف گفت: در ایام تابستان صادرات برق را به صفر می رسانیم و همچنین براساس قراردادهایی که با بخش های صنعت و کشاورزی منعقد می کنیم ساعات کاری این بخشها هم تغییر می کند ضمن اینکه امسال با مصوبه هیئت وزیران ، مصرف بخش اداری هم محدود شده که این امر منجر به آن شده که بر خلاف سالهای قبل که رشد پیک مصرف به ۵.۵ درصد می رسید، رشد پیک امسال به کمتراز ۲ درصد برسد.

حقی فام افزود: امیدواریم در هفته های آینده این خاموشی با کاهش دمای وزنی کشور و مصرف صحیح مردم کاهش یابد.

درباره ی back118

همچنین ببینید

قراب: جواب نامه باشگاه استقلال چه شد؟ + انهدام ۵ تونل داعش در عراق – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

مهر: جواد قراب در گفت‌وگو با سایت باشگاه استقلال در واکنش به تصمیم سازمان لیگ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *