سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / مسئول «آموزش کودکان» در داعش اعدام می‌شود + ابطحی: خطر تلگرام بیشتر است یا فیلترشکن؟ – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

مسئول «آموزش کودکان» در داعش اعدام می‌شود + ابطحی: خطر تلگرام بیشتر است یا فیلترشکن؟ – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

خبرگزاری فارس: دادگاه جنایی بغداد عراق سه‌شنبه حکم اعدام مسئول جذب و آموزش کودکان در گروه تروریستی داعش را صادر کرد

«عبدالستار بیرق‌دار» سخنگوی شورای عالی دستگاه قضا عراق گفت که دادگاه جنایی مرکزی در رصافه بغداد بعد از بررسی پرونده «طارق جدعون» این حکم را صادر کرده است.

خبرگزاری فارس: دادگاه جنایی بغداد عراق سه‌شنبه حکم اعدام مسئول جذب و آموزش کودکان در گروه تروریستی داعش را صادر کرد.

به گزارش شبکه سومریه عراق، بیرق‌دار افزود، جدعون با کنیه داعشی «ابو حمزه البلجیکی» (بلژیکی) در چندین عملیات تروریستی شرکت داشته و مسئولیت جذب کودکان به گروه تروریستی داعش و آموزش عقاید تکفیری و افراطی به آن‌ها را برعهده داشته است.

مسئول «آموزش کودکان» در داعش اعدام می‌شود

گروه تروریستی داعش طی مدتی که مناطقی از عراق و سوریه را در اشغال خود داشت، با جذب و آموزش کودکان زیادی که به آن‌ها لقب «اشباه الخلافه» (شیربچه‌های خلافت) داده بود، از آن‌ها برای پیشبرد اهداف شوم خود و انجام حملات انتحاری استفاده می‌کرد.

مسئول «آموزش کودکان» در داعش اعدام می‌شود

مسئول «آموزش کودکان» در داعش اعدام می‌شود

——————-

خبرآنلاین:  محمدعلی ابطحی، مشاور رئیس جمهور در دولت اصلاحات در کانال تلگرامی‌اش نوشت: امنیت در سایه فرهنگ شکل می گیرد
طبعا درصدی از این ارتباطات می تواند مشکلات سیاسی و فرهنگی و اخلاقی داشته باشد. اما نگرانی اصلی‎تری که همه دلسوزان فرهنگ و اخلاق و دین را آزار می دهد فیلتر شکنی است که به دلیل استفاده از تلگرام نصب می شود‫.‬

فراگیری فیلتر شکن- بنا به حجم گسترده ای که آمار رسمی و مسئولان رسمی می گویند – از نظر اخلاقی و سیاسی و امنیتی خطر های جبران ناپذیرتر و جدی تری از دسترسی عادی به شبکه های اجتماعی دارد.

اینجاست که فرهنگ قربانی سیاست می شود. این جامعه پر فیلترشکن که جزیی از امکانات همه تلفن ها و لپ تاپ ها شده است، حتما از لحاظ امنیتی و اخلاقی و دینی آسیب بیشتری می خورند و آسیب بیشتری هم می توانند بزنند.

 ‎«گزارش های رسمی می‌گوید که بعد از فیلتر شدن تلگرام ریزش اساسی در اعضایش صورت نگرفته و تنها باعث دسترسی پیدا کردن میلیون‎ها ایرانی به فیلترشکن برای ادامه کار در تلگرام بوده است.

در نتیجه این کار میلیون‎ها ایرانی جوان دارای فیلترشکنی شده اند که دیگر فقط به تلگرام سر نمی زنند. اگر بر صفحه کیبورد تلفن و یا لپ تاپ خود هر سایت ضد اخلاقی، ضد دینی، مروجان خشونت، را کلیک کنند، به راحتی می توانند به آن دسترسی یابند.

خبرآنلاین:  محمدعلی ابطحی، مشاور رئیس جمهور در دولت اصلاحات در کانال تلگرامی‌اش نوشت: امنیت در سایه فرهنگ شکل می گیرد. فرهنگ هم در ذیل کشوری امن می‎تواند رشد کند. هرکدام فدای دیگری شوند، هر دو آسیب می‎بینند.

درباره ی back118

همچنین ببینید

«رونالدو» قبلا از تصمیم ترک مادرید گفته بود! + فقط چند روز تا آغاز جنگ تجاری آمریکا با اروپا – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

خبرگزاری مهر: اظهار نظرهای کریس رونالدو درباره احتمال ترک تیم فوتبال رئال مادرید که بعد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *