سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / شمخانی: احتمال دارد ترامپ با اروپا همراه شود + بررسی طرح مربوط به کولبران در مجلس – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

شمخانی: احتمال دارد ترامپ با اروپا همراه شود + بررسی طرح مربوط به کولبران در مجلس – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

انتخاب: دبیر شورای عالی امنیت ملی در آستانه اعلام نظر ترامپ پیرامون توافق هسته‌ای گفت اگر آمریکا مقابله با ایران را کلید بزند منفعل نخواهیم بود
انتخاب: دبیر شورای عالی امنیت ملی در آستانه اعلام نظر ترامپ پیرامون توافق هسته‌ای گفت اگر آمریکا مقابله با ایران را کلید بزند منفعل نخواهیم بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: بعید نیست ترامپ، بی اعتناء به نظر اروپایی ها، در اعلام نظرش راهبرد سوم را نیز کلید بزند، هر چند که راهبرد دوم نیز نهایتاً به همین نقطه خواهد رسید، اگر برجام با هجمه آمریکا نابود شود، قطعا به نفع آمریکا نخواهد بود.

عضو هیات نظارت بر برجام با بیان اینکه اشتباه بزرگتر اروپایی‌ها، همراهی نسبی با راهبرد دوّم ترامپ است، گفت: این احتمال وجود دارد که ترامپ، دل به این همراهی ببندد و در نطق اعلام نظرش، ظاهراً از راهبرد سوّم فاصله بگیرد. اما مسلم است و آنها کم و بیش درک کرده اند، که جمهوری اسلامی ایران با قاطعیت تمام در مقابل این راهبرد ایستادگی کرده و دست رد به هر گونه زیاده طلبی و امتیاز خواهی جدید از قبل برجام، خواهد زد. این راهبرد قطعاً شکست خواهد خورد و شکست بزرگتر در این مسیر برای اروپایی ها خواهد بود.

امیر دریابان علی شمخانی در تحلیل اقدام احتمالی ترامپ در رابطه با توافق هسته ای در مصاحبه با همشهری تاکید کرد: به نظر می‌رسد ترامپ و دولت آمریکا، در رابطه با برجام سه راهبرد موازی را دنبال می‌کنند. راهبرد حداقلی، فرسایش منافع و بی خاصیت کردن برجام برای ایران است. راهبرد دوّم، گرفتن امتیازات بیشتر از جمهوری اسلامی ایران از مسیر برجام و راهبرد سوّم، تخریب برجام است.

——————-

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از بررسی طرح مربوط به نیروهای شاغل در مرزها تحت عنوان کوله‌بران در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد
قاسم میرزایی نیکو ضمن تشریح جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، بیان کرد: در جلسه امروز چند مساله مورد بررسی قرار گرفت. ابتدا طرح نیروهای شاغل در مرزها تحت عنوان کوله‌بران که نیاز به ساماندهی در کردستان،‌ کرمانشاه و مجموعه شهرهای شرقی و غربی کشور دارند مورد بررسی قرار گرفت که کلیات آن به تصویب رسید و قرار شد در کارگروه مورد بررسی بیشتر قرار گیرد و سپس به صحن کمیسیون بیاید.

وی در ادامه گفت: مساله بعدی که مورد بررسی قرار گرفت طرح افزایش تعداد نمایندگان حوزه‌های انتخابیه بود. چند ماده از این طرح به تصویب رسید و سایر مواد آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار شد در جلسه یکشنبه آینده کمیسیون به این موضوع رسیدگی شود.

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از بررسی طرح مربوط به نیروهای شاغل در مرزها تحت عنوان کوله‌بران در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

درباره ی back118

همچنین ببینید

طرح دو فوریتی مجلس برای ساماندهی بازار ارز – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

خبرگزاری مهر: محمدرضا پورابراهیمی گفت: در راستای ساماندهی بازار ارز امروز؛ نشست ویژه کمیسیون اقتصادی با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *