سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / برگزاری مسابقۀ بزرگ «چهل سال، چهل فیلم» – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

برگزاری مسابقۀ بزرگ «چهل سال، چهل فیلم» – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح: حسین صابری مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با اعلام انتشارفراخوان جشنواره «چهل سال، چهل فیلم» گفت: این مسابقه در محورهای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت برگزار خواهد شد
صابری در پایان گفت: پس از انتخاب آثار برتر توسط شورای داوری فیلمنامه، ادامه­‌ی روند قرارداد، تصحیح، بازنویسی و… منوط به شورای کارشناسی تولید بوده که متشکل از افراد مجرب به تفکیک هر بخش، در آن زمینه خواهد بود.

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با اشاره به توجه به نیروهای جوان و فعالان حوزه فیلم کوتاه و داستانی در عرصه فیلمسازی حوزه انقلاب و دفاع مقدس گفت: نیروهای جوان و تحصیل کرده‌ای هستند که از هیچ جایی مورد حمایت قرار نمی‌گیرند. تلاش ما این است این مسابقه، محلی برای توجه و رجوع به این نسل باشد.

صابری افزود: از جمله اهداف کلان این مسابقۀ بزرگ، توجه داشتن به رویکرد سینمای ارزان با ساختار حرفه‌ای است که منجر به استعدادیابی در عرصۀ فیلمسازی خواهد شد. همچنین رویکرد به این عرصه از منظر نسلی که در روزگاران پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نبوده‌اند و آن دوران را ملموس درک نکرده‌اند.

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب ودفاع مقدس با اشاره به جزییات تولید فیلمهای سینمایی پس از فراخوان اولیه برای مسابقه چهل سال چهل فیلم افزود: اشراف داریم که به طور قطع در یکسال نمی‌توان 10فیلم بلند سینمایی یا پویانمایی تولید کرد، به همین دلیل این مسابقه فرآیندی چند ساله خواهد داشت که به جهت محتوا و شرایط ساخت، وضعیت تولید پروژه های سینمایی متفاوت خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح: حسین صابری مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با اعلام انتشارفراخوان جشنواره «چهل سال، چهل فیلم» گفت: این مسابقه در محورهای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت برگزار خواهد شد.

صابری در ادامه خاطرنشان کرد: این فراخوان با توجه به جامعیت و فراگیری عمومی، علاوه بر نیروهای جوان و مستعد، پیشکسوتان این عرصه را نیز در بر می گیرد.

وی درباره تعداد فیلم‌های مورد حمایت از سوی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در این مسابقه را 40 فیلم سینمایی بلند، کوتاه و پویانمایی عنوان کرد و افزود: در بخش سینمایی از میان فیلمنامه­‌های ارسالی 10 فیلمنامه، در بخش کوتاه داستانی 20فیلمنامه و در بخش پویانمایی10 فیلمنامه­ی برتر جهت تولید انتخاب خواهند شد.

درباره ی back118

همچنین ببینید

«رونالدو» قبلا از تصمیم ترک مادرید گفته بود! + فقط چند روز تا آغاز جنگ تجاری آمریکا با اروپا – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

خبرگزاری مهر: اظهار نظرهای کریس رونالدو درباره احتمال ترک تیم فوتبال رئال مادرید که بعد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *