سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / پورموسوی: نایب قهرمانی در حد قهرمانی مهم شده – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

پورموسوی: نایب قهرمانی در حد قهرمانی مهم شده – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

ورزش سه: فردا اهواز حال و هوای خاصی خواهد داشت؛ روزی که شهرآورد اهواز برگزار می‌شود و سیروس پورموسوی مقابل تیم سابقش قرار می‌گیرد
شناختی که شما و ویسی از همدیگر دارید، فکر می‌کنید چقدر روی بازی تاثیر بگذارد؟

به خاطر حاشیه‌هایی که پیش آمد ترجیح دادم همچنان همان را بپوشم.

شاید یه خرافه هم پیش آمده که مثلا بگویید حالا که با این پیراهن نتیجه گرفتم و برایم شانس آورد، با همان ادامه ‌دهم…

 بله، الان قهرمانی تمام شده است اما نایب قهرمانی در حد قهرمانی شده چون 4، 5 تیم با هم رقابت می‌کنیم که نایب قهرمان شویم. نکته جالب این است که همه روبه‌روی هم بازی داریم که امیدواریم این عنوان به ما برسد.

ورزش سه: فردا اهواز حال و هوای خاصی خواهد داشت؛ روزی که شهرآورد اهواز برگزار می‌شود و سیروس پورموسوی مقابل تیم سابقش قرار می‌گیرد.
 اگر این تیم بیفتد دیگر برنمی‌گردد. پس الان باید فکری به حال تیم کرد. ان‌شاءا… استقلال خوزستان در لیگ برتر بماند اما اگر تیم سقوط کند شاید به سرنوشت استقلال اهواز دچار شود. این اتفاق برای فوتبال استان خیلی بد است. برای استانی که بازیکنان بومی زیادی دارد و همچنین مربیان بومی خوب. اگر این اتفاق بیفتد فوتبال خوزستان ضرر می‌کند.

فولاد خوزستان 16 هفته است که نباخته و دارد رکورد می‌زند. این مساله تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد؟

دیگر فکر می‌کنم رسیدن به قهرمانی و رقابت با پرسپولیس برای هر تیمی سخت شده اما فولاد ظاهرا به دنبال نایب قهرمانی است؟

ظاهرا مشکل موسوی مالک شرکت گروه ملی این است که انتقال قطعی از سوی دادستانی داده نشد و او گفته به خاطر این مساله نمی‌تواند ریسک و بیشتر از این حد هزینه کند…

بازی را چند چند پیش‌بینی می‌کنید؟

 با شرایطی که وجود دارد بدون شک هر 2 تیم برای برد به میدان می‌آیند. مساوی هم به دردمان نمی‌خورد. نه به درد ما و نه استقلال خوزستان. همین مساله هم کمک می‌کند بازی جذاب و دیدنی شود. به قول معروف، این بازی هم شهرآورد اهواز است که حساسیت‌های خودش را دارد. امیدوارم هوادارانی که به ورزشگاه می‌آیند از بازی لذت ببرند.

این هفته مقابل استقلال خوزستان بازی دارید. تیم سابق‌تان که دوست صمیمی و قدیمی شما هم سرمربی آن است. نکته جالب این است که فولاد برای رسیدن به جایگاه دومی و نایب قهرمانی تلاش می‌کند و استقلال خوزستان برای نیفتادن…

درست است اما شاید زمانی این اتفاق بیفتد که مثلا استقلال خوزستان سقوط کرده و شرایط سخت شده باشد…

 اتفاقا دیروز با بچه‌ها جلسه گذاشتم و به آنها گفتم ما دنبال رکورد نیستیم. رکوردی که موفقیت نداشته باشد به درد نمی‌خورد. به‌عنوان مربی فکر کردم شاید بعضی بچه‌ها در ذهن‌شان این باشد که مثلا دفاع کنیم و رکورد را ادامه دهیم اما من موافق این مساله نیستم. من بازی تهاجمی دوست دارم و اگر قرار است رکورد بزنیم بهتر است رکورد بیشترین پیروزی را داشته باشیم. ضمن اینکه رکورد برای شکستن است. به رکورد کاپ نمی‌دهند اما به تیم‌های موفق عنوان و جایگاه خوبی می‌دهند. الان خط قرمز همه ما در فولاد، موفقیت تیم است و به خاطر این مساله همدل هستیم.

البته انتقال‌ها هم تا الان مثبت نبود…

این صحبت‌ها مال چند ماه پیش بود اما الان شرایط فرق دارد و حتی او 700 نفر را بازنشسته کرد. این مساله یعنی اینکه شرکت مشکل ندارد. موسوی می‌گوید باید گروه ملی را راه بیندازیم تا از طریق آن برای استقلال خوزستان هزینه کند. گروه ملی 3 هزار نیروی مستقیم و 20 هزار غیرمستقیم دارد که باید اول آنها ساماندهی شوند چون 3 هزار کارگر هنوز حقوق نگرفته‌اند.

 من اول از همه باید بگویم از این اوضاع و احوال استقلال خوزستان خوشحال نیستم. ما در این تیم زحمات زیادی کشیدیم. از اینکه رها شده، ناراحتیم. اگر در استان خوزستان استعداد یا ثروتی وجود نداشت شاید اینقدر دل‌مان نمی‌سوخت اما با این همه ثروت و استعداد واقعا از شرایط استقلال خوزستان ناراحتم. آن هم با داشتن یک استاندار ورزشی که بارها به تیم کمک کرده و نشان داده برایش مهم است. مدیرکل ورزش و جوانان هم خیلی کمک کرد. برای استقلال خوزستان و حتی استقلال اهواز باید چاره‌اندیشی شود. این تیم‌ها واقعا حیف هستند. همه دغدغه بازیکنان و کادرفنی، تمرین و بازی است تا پولی سر سفره‌های‌شان ببرند اما از این مساله محروم هستند. من قبلا خیلی مخالف انتقال تیم‌ها به شهرهای دیگر بودم اما با این شرایط می‌‌گویم وقتی تیمی در شهر و استان خودش تامین نمی‌شود ایرادی ندارد به استان یا شهری دیگر منتقل شود.

 من فکر می‌کنم زیبایی بازی را بیشتر می‌کند چون هر 2 تیم، فوتبال تهاجمی انجام می‌دهند و به دنبال 3 امتیاز هستیم. نه من و نه ویسی اهل بسته بازی کردن نیستیم. خدا را شکر در این سال‌ها شهرآورد اهواز به خیر و خوشی انجام شده که این بار هم با رفاقت و دوستی، مطمئنا شاهد یک بازی زیبا و خوب خواهیم بود.

ظاهرا همچنان به همان پیراهن عادت کردید و با آن ادامه می‌دهید…

 نه، اصلا اینطور نیست. من اول فصل پیراهن‌های رنگی می‌پوشیدم که محرم شد و پیراهن مشکی تنم کردم. بعد از آن به خاطر محرم و صفر که مشکی می‌پوشیدم برایم حاشیه درست شد.

 پیش‌بینی که نمی‌شود کرد. (با خنده) من همینطور به خاطر پوشیدن پیراهن مشکی حاشیه‌های زیادی پیدا کردم، وای به حال اینکه پیش‌بینی کنم و درست از آب در آید. آن وقت به من می‌گویند جادوگر هستم.

به گزارش ایران ورزشی ، نکته جالب این است که ویسی هم مقابل تیم سابق خود قرار خواهد گرفت. به هر حال رقابت این 2 همکار سابق و دوست‌های صمیمی با این شرایط جذابیت شهرآورد اهواز را بیشتر خواهد کرد؛ جایی که فولاد برای رسیدن به نایب قهرمانی تلاش می‌کند و استقلال خوزستان برای فرار از منطقه خطر جدول و سقوط نکردن. سیروس پورموسوی سرمربی فولاد خوزستان که پیش‌بینی می‌کند شهرآورد اهواز تهاجمی خواهد بود در مورد شرایط تیمش، شهرآورد اهواز، مشکلات استقلال خوزستان و‌… صحبت‌های جالبی دارد.

 درست است اما مثلا فولاد نوین که قهرمان شد و گفتند امتیاز بیرون از استان نرود و به استقلال اهواز دادند، چه شد؟ وقتی دیدند در اهواز حمایت لازم وجود ندارد به شهر یا استان دیگر می‌دادند. الان گروه ملی هم مشکل دارد و نمی‌تواند هزینه‌ها را پرداخت کند. با این شرایط باید تیم را به نیشکر هفت‌تپه می‌دادند یا حتی اندیمشک، ماهشهر یا شهری دیگر.

بازی مقابل استقلال خوزستان که در قعر جدول است سخت نیست؟

درباره ی back118

همچنین ببینید

تجلیل ملکه الیزابت از بازیگران مطرح سینما – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس: اما تامپسون، کایرا نایتلی و تام هاردی بازیگران بریتانیایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *