سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / ۳۰ سال زندان برای ۴ شاعر منتقد بن سلمان‎ + ‌ادامه جستجو برای یافتن مفقودان حادثه سانچی – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

۳۰ سال زندان برای ۴ شاعر منتقد بن سلمان‎ + ‌ادامه جستجو برای یافتن مفقودان حادثه سانچی – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

 خبرگزاری تسنیم: سایت “مرآة الجزیره” در گزارشی اعلام کرد: موج بازداشت ها در عربستان به مبلغان، بازرگانان، شاهزادگان، اندیشمندان و نویسندگان محدود نشده است بلکه شاعران منتقد سیاست های محمد بن سلمان را نیز شامل شده است
دادگاه عربستان عبد الله عتقان السلمی ومحمد عید الحویطی را هریک به 10 سال زندان و منیف المنقره و سلطان الشیبانی العتیبی را هریک به پنج سال زندان محکوم کرد.

 خبرگزاری تسنیم: سایت “مرآة الجزیره” در گزارشی اعلام کرد: موج بازداشت ها در عربستان به مبلغان، بازرگانان، شاهزادگان، اندیشمندان و نویسندگان محدود نشده است بلکه شاعران منتقد سیاست های محمد بن سلمان را نیز شامل شده است. این چهار شاعر اهل دو منطقه تبوک و طائف هستند که در قصیده خوانی خود از سیاست های بن سلمان درپی تغییر شیوه های درسی انتقاد کرده اند.

در همین حال، سازمان حقوق بشری “القسط” از صدور احکام سنگین علیه شعرا به اتهام اقدام تحریک آمیز علیه محمد بن سلمان و مشاورانش انتقاد کرد.

——————-
خبرگزاری ایسنا: یک مقام چینی اعلام کرد چین به منظور اطمینان از ایمنی ناوبری و جلوگیری از وقوع فجایع ثانویه، پیرامون منطقه‌ای که نفتکش سانچی غرق شده، کنترل ترافیکی برقرار کرده است
این نفتکش ۳۲ خدمه شامل ۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی داشت اما تنها پیکر سه نفر از آنها پیدا شد و سایر خدمه همچنان مفقود هستند.

به گفته این مقام چینی، جعبه سیاه نفتکش سانچی در حضور کشورهای مربوط شامل چین، ایران، پاناما و هنگ کنگ باز شده است. همه طرفین به توافق رسیده اند که یک تیم تحقیقاتی برای تحقیق درباره این سانحه تشکیل شود.

خبرگزاری شینهوا به نقل از ژی گوانگلو، یک مقام وزارت حمل و نقل چین نوشت: مقامات ورود به محدوده ای به شعاع ۱۰ مایل دریایی اطراف مکانی که نفتکش سانچی دو هفته پیش غرق شد را ممنوع کرده اند.

نفتکش سانچی که با پرچم پاناما تردد می کرد، حامل حدود یک میلیون بشکه نفت به مقصد کره جنوبی بود و در ششم ژانویه در دریای چین شرقی در حدود ۳۰۰ کیلومتری شرق دهانه یانگ تسه، با کشتی باری “سی اف کریستال” برخورد کرد و در ۱۴ ژانویه غرق شد.

خبرگزاری ایسنا: یک مقام چینی اعلام کرد چین به منظور اطمینان از ایمنی ناوبری و جلوگیری از وقوع فجایع ثانویه، پیرامون منطقه‌ای که نفتکش سانچی غرق شده، کنترل ترافیکی برقرار کرده است.
وی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: چین از تلاشها برای جست و جوی خدمه مفقود شده سانچی دست نکشیده است.

درباره ی back118

همچنین ببینید

طرح دو فوریتی مجلس برای ساماندهی بازار ارز – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

خبرگزاری مهر: محمدرضا پورابراهیمی گفت: در راستای ساماندهی بازار ارز امروز؛ نشست ویژه کمیسیون اقتصادی با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *