سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / دولت می‎خواهد بزرگ شود یا چابک؟ + اعلام شرایط تغییر اسامی مذهبی در شناسنامه – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

دولت می‎خواهد بزرگ شود یا چابک؟ + اعلام شرایط تغییر اسامی مذهبی در شناسنامه – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون پارلمانى رئیس جمهور گفت: رویکردى مبنى بر بزرگ شدن بدنه دولت در لایحه اصلاح ساختار وجود ندارد
امیری ادامه داد: مجلس حق دارد لوایحی که دولت ارائه می‌دهد را بررسی و ارزیابی کند، بنابراین مدعی نیستیم لوایحی که تهیه می‌شود بدون نقص و تمام و کمال باشد.

امیری در واکنش به اینکه گفته می‌شود این لایحه باعث بزرگ شدن بدنه دولت می‌شود، گفت: به هیچ‌وجه چنین رویکردی در این لایحه وجود ندارد، بلکه نگاه دولت برای تسهیل امور و سرعت بخشى در خدمت‌رسانی به مردم است.

حسینعلی امیری درباره لایحه اصلاح ساختار دولت و انتقادات وارد شده به آن، اظهار کرد: قطعا دولت ابتدا لوایح را بررسى و ارزیابى می‌کند سپس به مجلس ارائه می‌دهد. این لایحه قبلا در کمیسیون‌های دولت بررسی شده و براساس اصولی خاص به مجلس ارائه شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مجلس مرجع تصویب قوانین کشور است، به همین دلیل اگر ایرادی وجود دارد، رفع رجوع خواهد کرد. به اعتقاد دولت این لایحه در جهت چابک‌سازی بهبود امور کشور تاثیرگذار است، لذا با چنین رویکردی آن را به مجلس ارائه کردیم. اگر مجلس انتقادی به این لایحه دارد، دولت در کمیسیون‌های خود به آن توجه می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون پارلمانى رئیس جمهور گفت: رویکردى مبنى بر بزرگ شدن بدنه دولت در لایحه اصلاح ساختار وجود ندارد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: از نمایندگان مجلس درخواست کردیم این لایحه را در دستور کار قرار دهند تا دولت هم بتواند طبق مصوبه مجلس ساختار خود را طراحی کند.

——————-
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره شرایط تغییر اسامی مذهبی در شناسنامه افراد، گفت: اسامی مذهبی تنها قابل تغییر به اسامی مذهبی دیگر و آن هم منوط بر غالب بودن فراوانی نام منتخب ثانویه است
مدتی است که امکان تغییر نام در ثبت احوال امکان پذیر شده است و دیوان عدالت نیز در هفته‌های گذشته صحت آن را تأیید کرده است. یعنی افراد واجد شرایط با مراجعه به ثبت احوال می‌توانند مراحل تغییر نام را طی کنند و دیگر نیازی به مراجعه به محاکم قضایی نیست.

همچنین افراد 18 سال به بالا و افراد کمتر از 18 سال که دارای حکم رشد باشند، پدر یا جد پدری با ارائه شناسنامه خود جهت فرزندان کمتر از 18 سال وسرپرست قانونی ( قیم ، امین ، وصی ) برای افراد صغیر و محجور، با ارائه مدارک مستند که سمت او احراز شده باشد می توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال نسبت به درخواست تغییر نام اقدام نمایند.

وی افزود: افرادی که اسامی غیر مذهبی و غیرمتعارف دارند، می‌توانند با مراجعه به سازمان ثبت احوال درخواست خود را اعلام و نسبت به تغییر نام خود اقدام کنند.

سیف‌الله ابوترابی درباره شرایط تغییر نام مذهبی اظهار کرد: تغییر نام مذهبی به یک نام مذهبی دیگر امکان پذیر است و آن هم منوط بر این است که فراوانی نام منتخب ثانویه بیشتر از نام اولیه باشد. یعنی بایستی مشخص شود فراوانی کدام اسم غالب است و در صورتی که فراوانی اسم منتخب ثانویه بیشتر از اسم اولی باشد امکان تغییر نام وجود خواهد داشت.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره شرایط تغییر اسامی مذهبی در شناسنامه افراد، گفت: اسامی مذهبی تنها قابل تغییر به اسامی مذهبی دیگر و آن هم منوط بر غالب بودن فراوانی نام منتخب ثانویه است.

درباره ی back118

همچنین ببینید

«رونالدو» قبلا از تصمیم ترک مادرید گفته بود! + فقط چند روز تا آغاز جنگ تجاری آمریکا با اروپا – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

خبرگزاری مهر: اظهار نظرهای کریس رونالدو درباره احتمال ترک تیم فوتبال رئال مادرید که بعد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *