سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / تشدید تنش ها میان اسپانیا و کاتالونیا – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

تشدید تنش ها میان اسپانیا و کاتالونیا – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

خبرگزاری مهر: به نقل از «بی‌بی‌سی»، در حالیکه نشست سنای اسپانیا با هدف تصمیم‌گیری درباره کاتالونیا (و احتمالاً خلع اختیارات از رئیس این منطقه خودمختار) آغاز شده است، خبرهای مخابره شده توسط برخی رسانه ها از تشدید تنش ها میان مادرید و مسئولین این منطقه خبر می دهند
خبرگزاری مهر: به نقل از «بی‌بی‌سی»، در حالیکه نشست سنای اسپانیا با هدف تصمیم‌گیری درباره کاتالونیا (و احتمالاً خلع اختیارات از رئیس این منطقه خودمختار) آغاز شده است، خبرهای مخابره شده توسط برخی رسانه ها از تشدید تنش ها میان مادرید و مسئولین این منطقه خبر می دهند.
انتظار می رود سنای این کشور ماده مذکور قانون اساسی این کشور را فعال و رئیس منطقه خودمختار کاتالونیا را خلع ید نماید.

وی گفته است که در صورت به اجرا درآمدن این ماده از قانون اساسی، جمهوری کاتالونیا را به صورت مستقل تشکیل داده و در قالب یک کشور دموکراتیک آن را اداره می کنیم.

معاون رئیس منطقه کاتالونیا در این خصوص گفته است که آنچه مادرید در حال انجام است، هیچ گزینه ای را در مقابل ما جز اعلام استقلال باقی نگذاشته است.

«ماریانو راخوی» نخست‌وزیر اسپانیا در سخنان خود در حضور نمایندگان مجلس سنای این کشور گفت که رئیس منطقه کاتالونیا و معاون وی باید از سمت خود کناره‌گیری کنند.

لازم به ذکر است، در جریان همه‌پرسی استقلال کاتالونیا در روز اول اکتبر سال جاری میلادی (۶ مهرماه) قریب به۹۰ درصد از مردم این منطقه به استقلال این آن رأی دادند.

وی در ادامه از نمایندگان سنای این کشور خواست تا ماده ۱۵۵ قانون‌ اساسی (خلع قدرت از دولت محلی کاتالونیا و برکناری «کارلس پوگدمونت» رئیس کاتالونیا) را به عنوان تنها راه اجرای قانون به اجرا دربیاورند.

نخست‌وزیر اسپانیا ادامه داد: اگر سنا  برگزاری انتخابات را تأیید کند؛ ما دولت فعلی کاتالونیا را منحل می کنیم.

این در حالیست که به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نمایندگان استقلال طلبان در کاتالونیا نیز در واکنش به این اظهارات و احتمال رأی سنا به اجرائی شدن ماده ۱۵۵ قانون اساسی؛ قطعنامه‌ای تنظیم کرده اند تا به این وسیله از دولت مرکزی مادرید اعلام جدایی کنند.

درباره ی back118

همچنین ببینید

چه دارویی بخورم زانو دردم کمتر بشه!؟ – نئو بلاگ و وبلاگ نویسی

ماهنامه دنیای سلامت – دکتر محمد علیمرادی*: مفصل زانو از مفاصل بزرگ بدن است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *